MOJE TAJOMSTVO ÚSPECHU
ĽUDIA A PSY NA ROVNAKEJ ÚROVNI

Pre mňa ako pre trénera psov je práca so psami oveľa viac ako len práca – je to srdcová záležitosť, ktorá ma hlboko napĺňa a robí šťastným každý deň! Je vždy nové a vzrušujúce zostaviť harmonický ľudsko-psí tím z dvoch jedincov, ktorí – aspoň v pravom zmysle slova – nehovoria rovnakým jazykom.

Moje (nie také tajné) tajomstvo: Pracujte so svojím psom vždy s rešpektom a vo výške očí! Našich štvornohých spoločníkov by sme nikdy nemali do ničoho „nútiť“. Oveľa viac musíme venovať ešte väčšiu pozornosť tomu, čo chcú a ako to chcú. Nechajte svojho psa, aby bol odborníkom na to, čím je! Udávaš len všeobecný smer.

NEZABUDNITE ODMENIŤ!

Akokoľvek banálne to môže znieť, pes sa musí najprv naučiť, ako sa učiť. A samozrejme štvornohí priatelia sa učia trochu inak ako my. Čo k tomu určite potrebujete, je pozitívne posilnenie alebo odmena. To môže byť pre každého psa niečo iné, či už je to pochvala a náklonnosť, obľúbená hračka alebo klasická maškrta. Dôležité je, aby ste mali odmenu vždy pripravenú, či už cvičíte alebo idete na prechádzku. Je preto obzvlášť praktický na maškrty, napr. špeciálne vrecko Belcando na pochúťky.

MÔJ CIEĽ:
SEBAVEDOMÍ PSI

A ako to celé funguje? V skutočnosti je to jednoduché ako detská hra. Snažím sa, aby pes urobil akýkoľvek trik, ktorý ho chcem naučiť. Rovnako ako pri udieraní do hrnca sa stále viac približujeme k vytúženému výsledku a už teraz odmeňujem každý krok. Ak sa cieľ dosiahne – takpovediac „pokusom a omylom“ – čaká ho dvojnásobná odmena.

Týmto spôsobom povzbudzujem a neustále posúvam psov, aby s pracovali s radosťou a nadšením, od jedného postupu k druhému. Takže sme v tom, čo by som rád nazýval „špirála smerom nahor“. Pes sa naučí ponúkať riešenia sám, kým nenájde to správne.

CVIČENIE JE ZDRAVÉ

Ďalším dôležitým bodom je venovať pozornosť stavu psa a nás samých. Pretože ak máme obaja dobrú náladu, môžeme cvičiť ťažké veci a brať to ako výzvu. Ak ale niekto z nás nemá dobrú náladu, radšej sa vrátime do komfortnej zóny a odtrénujeme si napr. len to, v čom sme už celkom dobrí. To vám dáva rýchly a jednoduchý pocit úspechu a pozitívny základ, ktorý v závislosti od vášho stavu môže viesť priamo späť do „špirály nahor“ a stále viesť k väčším úspechom.

Na to, aby bol pes šťastný, treba veľa. Predovšetkým samozrejme veľa náklonnosti a pozornosti. Veľmi dôležité je aj správne stravovanie. Existujú skvelé, druhovo vhodné druhy krmiva, ktoré vášmu psovi ponúkajú veľa dobrých vecí – ale bohužiaľ aj menej dobrých produktov.

Ja vkladám dôveru do krmiva Belcando už roky. Od zloženia až po kvalitu jednotlivých ingrediencií. Viem, že s ním môžem s čistým svedomím kŕmiť a moji psi sú z chuti nadšení.

AHOJ!

Moje meno je Jan Dießner, narodil som sa 20. mája 1988 vo Flensburgu; skutočná polárna žiara. Teraz žijem a pracujem so svojimi psami v nemeckej agility NRW – pretože psie športy sú mojou veľkou vášňou.

Pred mnohými rokmi som so svojimi psami pracoval v oblastiach agility, pasenia oviec, využíval som svojich terapeutických psov, viedol som podporné psy a kurzy agility a cvičil psov na ovečkách.

Štvornohí priatelia sa stali hlavnou súčasťou môjho života a som rád, že som pomohol nespočetnému množstvu ľudsko-psích tímov k harmonickému spolunažívaniu.

Máte otázky?

V prípade otázok a nejasností sa neváhajte obrátiť na náš tím odborníkov, ktorý je vám k dispozícií v každý pracovný deň od 8:00 do 15:00.

   
0917659666

pre otázky týkajúce
sa našich výrobkov
a pre individuálne výživové poradenstvo


0917659666

pre otázky týkajúce sa nášho obchodu, vašej objednávky alebo prepravy
100%  KVALITA
100%  CHUŤ